Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Viranşehir İlçe Tarım Müdürü görevden alındı

Viranşehir İlçe Tarım Müdürü görevden alındı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Şanlıurfa Merkez Araştırma kadrosuna atanırken, yerine; İlçe Tarım Müdürlüğünde görev yapan İbrahim Varli getirildi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2020 Pazar 16:50
Viranşehir İlçe Tarım Müdürü görevden alındı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Şanlıurfa Merkez Araştırma kadrosuna atanırken, yerine; İlçe Tarım Müdürlüğünde görev yapan İbrahim Varli getirildi.

Yolcu, görevden alınması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yolcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 10 yıldır yürüttüğüm İlçe Tarım Müdürlüğü görevimden alınarak Şanlıurfa'ya tayinimin çıktığını dün öğrendim. Görev yaptığım süre içerisinde üreticilerimizi mağdur etmemek ve kamu zararı oluşturmamak için mesai arkadaşlarımla özverili bir şekilde çalışarak elimizden gelen gayreti gösterdik." ifadelerine yer verdi.

Paylaşımında, görevdeyken yaptığı çalışmaları anlatan Yolcu, "Bu dönem içerisinde yoğun işlerimizin yanı sıra Karacadağ'ın ağaçlandırmasına vesile olduk. Sulutepe Göleti'nde mesire alanının ağaçlandırmasını yaptık. Yılda yaklaşık 30 bin adet tüplü fidan getirerek ilçemizin ağaçlandırmasına katkıda bulunmaya çalıştık. İlçe Müdürlüğümüzce yürütülen kanatlı hayvan ve meyvecilik projeleri ile çiftçilerimize destek olmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklamasında, makam ve mevkilerin kalıcı olmadığı gibi hiç kimsenin şahsi malı da olmadığının altını çizen Yolcu, görevden alınmasını şu sözlerle değerlendirdi:

Biz de bir süre görev yaparak koltuğu başkalarına devretmek durumundayız. Bu süreç bilgim dahilinde ve bu değişikliğin sebebi bildirilerek ve gitmek istediğim yer konusunda fikrim alınarak yapılsaydı daha şık olurdu. Eğer böyle bir değişime ihtiyaç duyulmuşsa bu makamları yıpratmadan ve verilen hizmetin değeri bilinerek bu nöbet değişimlerinin yapılması daha doğru olurdu. Elbette benim de yargıya gitme hakkım vardır. Ama henüz bu kararı vermedim.
Viranşehir gibi tarımsal potansiyelin yüksek olduğu ve iş yükünün çok fazla olduğu bir kurumda idarecilik yapmanın özel hayatından ödün vermeyi gerektirdiğini aktaran Yolcu, "Böyle bir görev ya işinizi çok severek yapmanız ya da farklı menfaatler için katlanılabilecek zorlukları içerir. Eğer yanlış işler peşinde değilseniz böyle makamlar ısrarla istenecek yerler değil, aksine başkaları tarafından zorlanarak orda kalmanız istenecek yerlerdir, diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Yolcu yaptığı açıklamananın sonuda, "İnşallah bu tayin benim için de memleketimiz için de hayırlı olur. Umarım bu işten çiftçilerimiz zarar görmez. Ve yıllardır istikrarlı bir şekilde insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeden ve hiçbir şaibe olmadan vatandaşa hizmet eden İlçe Tarım Müdürlüğü aynı şekilde hizmete vermeye devam edebilir." dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Acımız büyük! Murat Aymaz'ı kaybettik

Acımız büyük! Murat Aymaz'ı kaybettik

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık