HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Sımak'tan çarşaf düşmanlığına tepki

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, CHP'li Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen Müslüman kadının örtüsünü hedef alan oyuna tepki gösterdi.

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Sımak'tan çarşaf düşmanlığına tepki
11 Eylül 2021 - 00:11 - Güncelleme: 11 Eylül 2021 - 00:20
Balıkesir'in Edremit ilçesinde Edremit Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edremit Şubesince gerçekleştirilen temsilde, çarşaf giyen bir genç kız zincirle bağlanmış, ardından zeybek oynayan efeler zinciri çözmüştü.

Temsilde zincire vurulan çarşaflı kadın çağ dışı ve gerici olarak lanse edilmişti.

Müslüman kadını ve örtüsünü hedef alan oyuna tepkiler devam ediyor.

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdulrahim Sımak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda örtü ve çarşaf düşmanlığına tepki gösterdi.

Sımak, " Belediyelerin görevi halka hizmet etmektir Biz bu memleketi işgalcilere karşı, cephede mermi taşıyan çarşaflı analarımızın mücadelesi ile kazandı. Esaret altında olan çarşaflı kadınlarımız değil, sizin bu memleketin inancı anlayamamış olan köhneleşmiş zihinlerinizdir. CHP Genel Merkezi çıkıp bu milletten ve değerlerine karşı yapmış olduğu küstahlıktan dolayı özür dilemelidir." dedi.

Edremit Kaymakamı açığa alındı

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, Edremit ilçesinde dün gerçekleşen Edremit’in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Kutlama Programında yaşanan gösteri ile ilgili olarak açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Söz konusu kutlama programında yer almamasına rağmen programın uygulanması esnasında ortaya konulan, Kurtuluş Töreninin anlamıyla bağdaşmayan ve töreni tartışmaya açacak nitelikte bir gösteri icra edildiği görülmüştür.

Milli Kurtuluş Günümüzü tartışmaya açan bu gösteriye sebep olan kutlama komitesi başkan ve üyeleri ile sorumlu belediye görevlileri hakkında soruşturma açılması için İçişleri Bakanlığından Mülkiye Müfettişi talep edilmiştir.

Ayrıca soruşturmanın selameti açısından Kutlama Komitesi Başkanı Edremit Kaymakamı İçişleri Bakanlığımızca merkeze çekilmiştir.

Söz konusu gösteriyi gerçekleştiren dernek hakkında da İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri ve dernek denetçilerince gerekli soruşturma  yapılacaktır.

www.siverekgenclik.com

Bu haber 427 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • EMİN BAYLAN
  1 ay önce
  Dedeleriniz bile söndüremedi islamın nurunu, sen mi söndüreceksin islamın nurunu ebu cehil in torunu!!!
 • Hamza Turan
  1 ay önce
  Zihniyetiniz yerin dibine batsın islam ve örtü düşmanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati sayesinde çöpe gitmekten kurtuldu
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati...
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı