• Reklam

İçişleri Bakanlığından "Seyahat İzin Belgesi" konulu ek genelge

​İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderildi.

İçişleri Bakanlığından "Seyahat İzin Belgesi" konulu ek genelge
30 Nisan 2021 - 15:49

Bakanlıktan tüm valiliklere gönderilen ek genelgede, zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak.

Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek.

Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar tarafından bu hususa ilişkin kontrol sağlanacak.

Kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

Denetim faaliyetlerinde şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyecek. (İLKHA)
 
Bu haber 154 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum