İyilik Sensin Derneğinden Ramazan yardımı

Siverek İyilik Sensin Derneği Ramazan ayında da depremzedeleri yalnız bırakmadı

İyilik Sensin Derneğinden Ramazan yardımı
01 Nisan 2023 - 22:39

Merkez üstü Kahramanmaraş olan depremler sonrası, yaralar hızla sarılmaya devam ederken, Siverekli gönüllüler depremin ilk gününden bu yana Adıyaman ve diğer illerdeki depremzedelere yardımları ulaştırmaya devam ediyor. 

Asrın felaketi olarak tanımlanan ve yaklaşık 50 Bin insanımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında, başta Afad ve Kızılay olmak üzere gönüllülerin desteğiyle yaralar hızla sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk günlerinde çadır, konteynır ve barınma gibi sorunlara hızla çözüm bulunması sonrasında, gönüllüler Ramazan ayında da depremzedeleri yalnız bırakmadı.

Siverekli gönüllüler depremin ilk gününden bu yana sahada

Depremin ilk gününden bu yana özelikle Adıyaman depremzedeleri için seferber olan Siverek halkına teşekkür eden İyilik Sensin İnsani Yardım Derneği Başkanı Mevlüt Bayraktar şunları kaydetti. ‘’Hayırseverlerin destekleriyle deprem bölgelerinde kurulan çadırlara gıda, tüp, hijyen ve temizlik malzemesi ulaştırma çalışmalarımızı Ramazan ayında da sürdürüyoruz. Adıyaman’da mahallelerde kurulan çadırları bugün gezerek buradaki depremzelerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle 100 gıda paketi, tüp ve hijyen paketlerimizin dağıtımını yaptık, bizleri yalnız bırakmayarak destek veren herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Bu haber 361 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum