Lale: Siverek'te bazı sandıklar tekrar sayılıyor

Siverek'te seçim sonuçları ile ilgili açıklama yapan AK Parti Siverek İlçe Başkanı Nedim Lale, itiraz edilen sandıklarla ilgili sayım işlemlerinin devam ettiğini açıkladı.

Lale: Siverek'te bazı sandıklar tekrar sayılıyor
02 Nisan 2024 - 13:59
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Bucak’ın 64 oy alarak kazanmasına itiraz eden Yeniden Refah Partisi Adayı Hasan İzol sonuçlara itiraz etmesiyle ilçede henüz kazanan isim resmi olarak açıklanmadı.

AK Parti Siverek İlçe Başkanı Nedim Lale, sosyal medya da ortaya çıkan bazı iddialar üzerine yaptığı açıklamada, "Saygıdeğer Siverekliler. Öncelikle sandığa giderek oy kullanan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.  Yapılan oy sayımında sonuçlar lehimize olmasına rağmen, itirazlar neticesinde bazı sandıklarda tekrar oy sayımı yapılmaktadır. Bu süreç tamamen doğal bir süreç olmakla beraber, çeşitli sosyal medya platformlarında yapılan algı ve iftiralara karşı vatandaşlarımızın temkinli olmalarını rica ediyoruz. Yıllardır halkın iradesiyle her seçimde zaferle ayrılan bir davanın neferi olarak bu seçimlerde de zaferimiz yakındır inşallah. Hemşehrilerimizden resmi sonuçlar dışında herhangi bir açıklamayı dikkate almamalarını rica ediyorum. Bu süre zarfında yoğun mesai harcayan kolluk kuvvetlerimize, adli personel çalışanlarına ve teşkilatlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı günler diliyorum.” dedi. 
Bu haber 649 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi cenaze namazı
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi...
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem yapıldı
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem...