Memur-Sen: Emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri artırılsın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, emeklilere ödenen bayram ikramiyesi ücretinin güncellenmesi ve kapsamının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Memur-Sen: Emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri artırılsın
21 Nisan 2021 - 14:54 - Güncelleme: 21 Nisan 2021 - 14:56

Gıda ve market harcamalarındaki artış nedeniyle bin lira olan ikramiyenin güncellenmesi çağrısında bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2018’den itibaren her bayram emeklilere ödenen bayram ikramiyesi tutarının önümüzdeki bayramda güncellenmesi gerektiğini belirtti.

Ekonomideki dalgalanmalar ve başta gıda fiyatları olmak üzere pek çok kalemde meydana gelen artış nedeniyle bu tutarın güncellenmesi gerektiğini vurgulayan Yalçın, “Üç yıldır ilk tutar olan 1000 TL ödeniyor. Keşke fiyatlar, enflasyon ve kur rakamları da sabitlenebilseydi. Fiyatlarda ve faiz oranlarında ve vergi tutarlarında nasıl güncelleme yapıldıysa ikramiye tutarı da güncellenmeli.” dedi.

Bayram ikramiye tutarının bin 500 TL olarak güncellenmesi gerektiğini söyleyen Yalçın, ayrıca ikramiyenin kapsamının da genişletilmesi talebinde bulundu.

Yalçın, “Bu ayırım kesinlikle sona ermeli ve ikramiye kamu görevlilerine de verilmeli. Aile yardımında emeklilerin, ikramiyede kamu görevlilerinin mağduriyeti bitirilmelidir.” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)
 
Bu haber 164 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum