Paletli ambulans nerede? haberine il sağlık müdürlüğünden açıklama

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Siverek'te olumsuz hava koşullarında kullanılmak üzere Siverek İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen paletli ambulansın sahada aktif olarak faaliyet gösterdiğini açıkladı.

Paletli ambulans nerede? haberine il sağlık müdürlüğünden açıklama
24 Ocak 2022 - 22:27 - Güncelleme: 24 Ocak 2022 - 22:29

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, paletli ambulansın akıbeti ile ilgili iddialara basın açıklaması ile cevap verdi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Basın İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, "Bugün (24.01.2022) bazı basın yayın organlarında yayınlanan 'Paletli Ambulans Nerede? Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde özellikle kış mevsiminde hastalara daha hızlı müdahale edilmesi için tahsis edilen paletli ambulanstan eser yok' başlıklı haberle ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. İlimizde 3 adet paletli 4x4 ambulans bulunmaktadır. Ambulanslardan 1 tane Siverek, 1 tane Viranşehir ve 1 tane Şanlıurfa merkezde bulunmaktadır. Bahse konu yoğun kar yağışının yaşandığı Siverek ilçemizde paletli ambulans aktif olarak hasta nakli yapmaktadır. " denildi.

"Paletli ambulanslarımız aktif olarak bölgede faaliyet göstermektedir"

Açıklamanın devamında paletli ambulansın aktif olarak bölgede faaliyet gösterdiği savunularak, "Kar yağışı ile birlikte Siverek'in birçok mahallesinde hastalar paletli ambulanslar ile mahallelerinden alınıp kara ambulansı ile hastanelere sevki sağlanmıştır. Bugün Siverek ilçesi Gürakar Mahallesi'nde paletli ambulans ile hasta nakli gerçekleşmiştir. Yine bugün saat 20.00 itibari ile Siverek Akyurt mahallesinden Böbrek nakli olup yüksek tansiyon rahatsızlığı olan hasta paletli ambulans ile Siverek Devlet Hastanesine getirilmiştir. Sonuç olarak paletli ambulanslarımız aktif olarak bölgede faaliyet göstermektedir." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

Bu haber 560 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik kamerasında
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik...
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır