Şanlıurfa'da sağlık çalışanını darp ettiği gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde hasta yakınları tarafından darp edilen Hemşire Mustafa Aslan'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şanlıurfa'da sağlık çalışanını darp ettiği gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı
17 Ocak 2022 - 22:39
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, sağlık çalışanına yapılan saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Şiddet asla kabul edilemez. Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Zorlu geçirdiğimiz pandemi sürecinden bu yana vatandaşlarımıza hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personellerimizin şiddete maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık çalışanlarının önemli kısmı ilk fırsatta Şanlıurfa'dan ayrılmak istiyor, bu tür olaylar sağlıkçıların ilimize gelmemesi ve geldiğinde de ilk fırsatta gitmesinde önemli bir faktörü oluşturuyor.  Darp edilen kardeşimizi evinde ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve konunun Sayın Valimiz ve Başsavcımız ile birlikte takipçisi olduğumuzu söyledik." ifadelerini kullandı.

Gülüm açıklamasının sonunda darp olayı ile ilgili 3 kişinin çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiğini ifade ederek, yapılan saldırıyı kınadı. (İLKHA)
Bu haber 851 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGC'den İrfan Gazetesi'ne 100. Yıl Onur Ödülü
GGC’den İrfan Gazetesi’ne 100. Yıl Onur Ödülü
Siverek'te 3 kilo 93 gram uyuşturucu madde ele geçirildi
Siverek'te 3 kilo 93 gram uyuşturucu madde ele geçirildi