Şanlıurfa Vergi Dairesi'nden uyarı: Yapılandırma başvurusunu son güne bırakmayın

​Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı, vergi borcu yapılandırması başvurularında son günlere yaklaşıldığını belirterek, vatandaşları yapılandırma başvuruların sona bırakmaması konusunda uyardı.

Şanlıurfa Vergi Dairesi'nden uyarı: Yapılandırma başvurusunu son güne bırakmayın
22 Eylül 2021 - 17:10
Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Seyit Tekin, 09 Haziran 2021 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 Sayılı Yapılandırma Kanununa ilişkin başvurular 30 Eylül 2021 tarihinde sona ereğini söyledi.

Tekin, başvurularında son günlere yaklaşılan,  yürürlükteki 7326 sayılı kanun ile vatandaşlarımızın yasa kapsamında vergi ve diğer borçlarını öğrenmek ve yapılandırma başvurusunda bulunmak, dava açmış ise ihtilaf konusu  borçları için ihtilafı sonlandırmak suretiyle davadan vazgeçme dilekçesini vererek yasanın getirdiği ödeme kolaylıklarından yararlanmak, vergi ve matrah artırımı yapmak, borçlarını indirimli olarak peşin veya taksitle ödeme imkanlarından yararlanmak üzere 30 Eylül 2021 tarihine kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine şahsen veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti.

Tekin, her zamanki uyarıyı tekrar  hatırlatmak istediğini belirterek, pandemi nedeniyle vatandaşlarımızın başvurularını www.gib.gov.tr adresinden yer alan interaktif vergi dairesi uygulaması (https://ivd.gib.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapmalarını ve ödemelerini de aynı şekilde anlaşmalı bankalar vasıtasıyla  banka kartı veya kredi kartı seçeneklerini kullanarak yapabileceklerini belirtti. Tekin, özellikle başvuruların son güne bırakılmaması gerektiğini hatırlatarak covid-19 salgınının devam ettiği bu süreçte vergi dairelerinde oluşacak olası yoğunluk ve yığılmayı önlemek adına mümkün mertebe başvuruların elektronik ortamda yapılması hem personelimizin hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından hayati önemdedir. Dedi. Bunun salgınla mücadele noktasında çok önemli olduğunu belirtti.

Tekin, Fiziki ortamda olduğu gibi elektronik ortamda da yapılacak yapılandırma başvuru ve ödemelerinde, yoğunluk  ve yavaşlamalara mahal  vermemek için son günlere bırakılmaması çağrısını bir kez daha yinelediğini belirtti. (İLKHA) 

 
Bu haber 166 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati sayesinde çöpe gitmekten kurtuldu
​Kazazedenin cebindeki yüklü para sağlık personelinin dikkati...
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı
Şanlıurfa'da trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı