Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren mevsim normalleri üzerinde seyredeceğini açıkladı.

Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyredecek
22 Nisan 2022 - 22:46
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kütahya çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

MARMARA

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Trakya ile Çanakkale çevrelerinin, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.​

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kütahya ile öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, yarın zamanla kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu,öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. sabah saatlerinde pus, yer yer sis olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (İLKHA)
https://ilkha.com/guncel/sicakliklar-mevsim-normalleri-uzerinde-seyredecek-193987
Bu haber 261 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum