Siverek Belediyesi Zabıta Haftasını kutladı

Siverek Belediyesi tarafından Zabıta Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Siverek Belediyesi Zabıta Haftasını kutladı
06 Eylül 2018 - 20:45

Siverek Belediyesi tarafından Zabıta Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Paşa Konağı Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş ile zabıta personeli katıldı.

Vatandaşın hayatında huzurun, güvenin ve sağlığın teminatı olan Zabıta Haftasını kutlayan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, "Zabıtamızın 192'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir araya geldik. Özellikle zabıta görevinin kutsal bir görev olduğunu, gerek tartı, hak, hukuk ölçü, nizam, güven ve huzurun tesisi olan siz zabıta arkadaşlarımız ile yaklaşık 4,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Siz elinizden gelen gayreti, güveni, huzuru, tesis ettiniz, biz de size olan güvenimizin ne kadar ileri seviyede olduğunu göstermeye çalıştık." diye konuştu.

Zabıtaların, vatandaşla ve esnafla olan ilişkilerinde hiçbir ayrım yapmaksızın herkese eşit mesafede bakması gerektiğini dile getiren Hatipoğlu, "Bir belediyenin gözü ve kulağı olan bireyleridir zabıtalar. Halk ile belediye arasındaki güveni ve huzuru tesis eden sizlersiniz. Sizlerden ricamız bugüne kadar yaptığınız gibi bugünden sonra da aynı özveriyi göstermenizdir. Çünkü sizler insanların her türlü ruh hali ile karşılaşıyorsunuz, bazen sinirli, bazen iyi niyetli ama onu ikna edip yasayan uyması gerektiğini anlatan sizler sahada birebir yaşıyorsunuz. Bütün bu zorluklara göğüs geren ve karşılayan siz değerli Zabıta Müdürlüğü çalışanlarımıza hassasiyetiniz için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Siverek'in il düzeyinde bir ilçe olduğuna dikkat geçen Hamdi Hatipoğlu, şunları söyledi: "255 bin nüfusu olan bir ilçede yaşıyoruz. Yaklaşık 45 zabıta kadromuz var, tabii ki bu sayı yetersiz elbette ki bu sayının mutlak artması gerekiyor. Zaten biz yönetim olarak bunu görüşüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde hükümetimizin de sunacağı kadro tahsisleri ile birlikte zabıta kadromuzu arttırma gibi bir projemiz olduğunu, imkanlar el verdiği müddetçe Siverek halkına daha iyi bir şekilde hizmet vermek için yapılması gerektiğinin bilincindeyiz."

Özverili ve fedakarca çalışan zabıta personeline teşekkür eden Başkan Vekili Hatipoğlu, "Tüm çabamız, halkımıza hak ettiği hizmeti vermeye çalışan zabıtamızın en iyi şartlarda görev yapmasıdır. Zabıta arkadaşlarımızın haftasını ve zabıta teşkilatının 192’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 2547 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karacadağ'daki yangında arı kovanları zarar gördü
Karacadağ'daki yangında arı kovanları zarar gördü
Urfa'da ormanlık alanlara giriş yasağı
Urfa'da ormanlık alanlara giriş yasağı