SİVEREK'TE PARK ETME SORUNU

Bir şehir düşünün ki bir caddeden iki araç karşılıklı olarak geçemiyor. İlçede araçlarını gelişigüzel park eden araçlar şehir trafiğini kilitliyor.

SİVEREK'TE PARK ETME SORUNU
17 Nisan 2014 - 06:56

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sürücülerin araçlarını gelişi güzel bir şekilde kaldırım kenarlarına park etmesi trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor.

Çift şeritli yolu araçların kaldırım kenarlarına park etmesi yüzünden tek yön olarak kullanmak zorunda kalan vatandaşlar park edenlere karşı tepki gösteriyor.

İlçe merkezinde sürekli artan araç sayısına paralel olarak oluşan trafik yoğunluğuna bir de sürücülerin araçlarını park yasaktır levhalarını hiçe sayarak gelişi güzel park etmesi hem trafik akışını etkilerken, vatandaşlar da mağdur oluyor. Durumdan şikâyetçi olan bazı vatandaşlar, araç sürücülerinin araçlarını yanlış park etmeleri trafiğin bazen tıkanmasına yol açmasına neden oluyor. Sorunun çözülmesi için yetkililerin bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz ifadelerinde bulundular.

2013 yılında Siverek Emniyet müdürlüğü trafik tescil bürosuna 18 bin 383 araç kaydı bulunuyor.

Trafik ekiplerinin yaptıkları çalışmalarda ise ayda 200’e yakın araca ceza kesilmesine rağmen sürücüler buna aldırış etmeden araçlarını istedikleri yere park ediyor.

Haber: Bahattin Yolaçan


Bu haber 3722 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Taziye evinde silahlı kavga: 3 yaralı
Siverek'te kuyumcuya giren hırsızlar alarm şoku yaşadı
Siverek'te kuyumcuya giren hırsızlar alarm şoku yaşadı