Siverek'te perşembe günü de okullar tatil edildi

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile olumsuz hava şartları sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla 20 Ocak 2022 tarihinde eğitime ara verildi.

Siverek'te perşembe günü de okullar tatil edildi
19 Ocak 2022 - 16:54 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 22:28
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan tahminler doğrultusunda; il genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin başkanlığında olağanüstü toplandı.

Toplantı sonunda; Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 20 Ocak 2022 Perşembe günü bir gün süre ile eğitime ara verilmesine karar verildi.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin 20 Ocak 2022 Perşembe günü bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına oy birliği ile karar verildi. (İLKHA)

Bu haber 360 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik kamerasında
Şanlıurfa'da eczaneye düzenlenen silahlı saldırı güvenlik...
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır
Urfalı esnaf anlattı: Kaliteli çay nasıl anlaşılır