Siverek'te yeni açılan çocuk parkındaki oyun grupları tahrip edildi

  Siverek Belediyesi tarafından park ve yeşil alanlarda oluşturulan çocuk oyun grupları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zarar verildi.

  Siverek'te yeni açılan çocuk parkındaki oyun grupları tahrip edildi
  22 Haziran 2021 - 12:07
  Siverek'te daha önce alt yapısı tamamlanarak beton çalışması yapılan sokakların tahrip edilmesinin ardından bugünde çocuk oyun grupları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce parçalandı.

  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bir süre önce Şirinkuyu Mahallesi’ndeki çocuklar için oluşturulan çocuk oyun grupları tahrip edilerek kullanılamaz hale geldi.

  Siverek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, yapılan hizmetlerin birileri tarafından kasıtlı olarak sabote edildiği savunuldu.

  Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Belediyemizce daha önce farklı bölgelerde alt yapısı tamamlanan sokaklarda yapılan beton yol çalışmalarının tahrip edilmesini siz değerli Siverek halkının takdirine sunduk. Biri ya da birileri tarafından sabote edildiğini düşündüğümüz hizmetlere verilen zararlara bir yenisi de Şirinkuyu Mahallesi’nde geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yönelik hazırlanan çocuk oyun parkı eklenmiştir. Konuyla ilgili incelemelerimiz sürmekte olup vatandaşlarımızdan ricamız hizmetlerin korunmasıdır. Lütfen yapılan hizmetlere ve özellikle de çocuk oyun gruplarımızı tahrip edenleri uyaralım ve şikâyet edelim çünkü Siverek hepimizindir." denildi.

  Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ise açıklamasında, "Benim Siverek'imin güzel yavruları üzülmesin yenisini yaparız onlara." dedi. (İLKHA)

   
  Bu haber 250 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum