• Reklam

Siverekli çocuklar Filistinli Müslümanlar için yardım topladı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde televizyonlardan Filistinli Müslümanlara yapılan zulmü gören çocuklar Filistin Müslümanlar için yardım topladı.

16 Mayıs 2021 - 15:59 - Güncelleme: 16 Mayıs 2021 - 16:17
Siyonist işgalci rejim, havadan ve karadan fırlattığı tonlarca ağırlığındaki bombalarla Filistinli Müslümanların evlerini başlarına yıkarken, bu saldırılarda 52'si çocuk, 181 Filistinli şehid oldu, binden fazla kişi yaralandı.

İnsan hakları, demokrasi, çocuk ve kadın hakları söylemlerini ağzına dolayan Batı, söz konusu Filistinli çocuklar olunca üç maymunu oynamaya devam ediyor.

İslam coğrafyasının yöneticileri ise yapılan katliamlara karşı "kınama" mesajı yayınlamaktan başka hiçbir şey yapmıyor. Türkiye'de ABD'ye ait Adana'daki İncirlik ve Malatya'daki Kürecik üsleri, siyonist rejime mühimmat desteği sağlayarak israilin güvenliğini sağlıyor.

Siyonist işgal rejiminin Gazze kentine yönelik saldırılarına dünya genelinde tepkiler sürerken, Filistin'deki Müslümanlara yönelik insani yardım çalışmaları da hız kazandı.

Yetimler Vakfı, Umut Kervanı, İHH ve Yedi Başak Vakfı olmak üzere insani yardım dernekleri "Filistin'e acil yardım" kampanyaları düzenleyerek, Filistin halkının yardımına koşuyor.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Asya ve Helen Nur Çakmak isimli iki kardeş, israilin mazlum Filistinlilere yapmış olduğu saldırı ve vahşeti televizyonda izledikten sonra ailelerin desteği ile Filistin halkına para yardımı topladı.

Yakınlarını ziyaret ederek Filistin için para toplayan çocuklar, 710 lira para topladı.

Çocukların babası Veysi Çakmak, yaptığı açıklamada çocuklarının topladığı paraları Umut Kervanı Vakfı ile Filistinli Müslümanlara göndereceklerini ifade etti.

www.siverekgenclik.com

 
Bu haber 535 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum