Urfa'da kalp damarlarında darlık olan hasta sağlığına kavuştu

Harran Üniversitesi Hastanesi'nde kalp rahatsızlığında dolayı hastaneye başvuran hasta, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış tarafından yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Urfa'da kalp damarlarında darlık olan hasta sağlığına kavuştu
29 Şubat 2024 - 09:50

Harran Üniversitesi Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış, kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın yaptıkları tetkikler ve anjiyonun ardından kalp damarlarında darlık olduklarını fark ettiklerini söyledi.
Hastaya ameliyat olması gerektiği yönünde bilgi verdiklerini belirten Bağış, "Hastamız bize başvurduğunda gerekli tetkikleri yaptık ve kalp damarında ciddi bir darlık olduğunu fark ettik. Kendisine ameliyat önerdik ve koroner anjiyo yaptık. Göğüsten aldığımız damarla kalpteki ana atar damarı bypass yaptık. Bypass ile beraber aynı zamanda mitral kapağını değiştirdik ve kendisini sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Hastamız Mersin’den gelmişti, artık sadece Şanlıurfa’ya değil, bölge illerine de hizmet verdiğimizi kanıtlamış olduk. Klinik ve hastane olarak daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Rektörümüz Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte biz de Üniversite hastanesine geldik. Hastane kadromuzu güçlendirdiği için ve bizlere de bu imkanı sağladığı için Rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Harran Üniversitesi Hastanesinde gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşan hasta Hasan Ünlü ise hem Hastane yönetimine hem de Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış’a teşekkür ederek, “Harran Üniversitesi Hastanesinde göreve başlayan Ziya hocamızın bilgi ve tecrübesine olan güvenim beni Mersin’den buraya getirdi. Ziya hocamdan ve çalışan personelden Allah razı olsun. Çok şükür ki sağlık sorunum kalmadı, çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiler. Bugün sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu oluyorum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan da Harran Üniversitesi Hastanesinin her geçen gün daha da güçlendiğini belirterek, “Hastanemiz artık sadece Şanlıurfa’nın değil, tüm bölgenin umudu haline geldi. Her branşta hastalarımıza umut oluyoruz. Başta bu ameliyatı gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış’a ve tüm doktorlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte çok daha başarılı olacağımıza inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 240 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi cenaze namazı
Siverek'te Hamas liderinin çocukları ve torunları için gıyabi...
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem yapıldı
Şanlıurfa'da havaya ateş açan iki kişi hakkında adli işlem...