YASAK OLMASINA RAĞMEN ÇOCUK İŞÇİLER SOKAKTA

Mehmet SEZGİN/SİVEREKKentimizin en büyük sorunlarından bir olan işsizlik sorunun yüzünden birçok aile küçük yaşata çocuklarını sokakta

YASAK OLMASINA RAĞMEN ÇOCUK İŞÇİLER SOKAKTAçalıştırıyor.
           
Bölgede yaşanan olumsuz koşullar yüzünden Siverekli çocuklar daha bebek sayılacak yaşta ilçenin sokaklarında çalışmak zorunda bırakılmaları çocukların fizik ve psikolojik gelişimini olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, yasal olarak çocukların sokakta çalıştırılmasının yasak olmasına rağmen gerekli denetimler yapılmadığı için yüzlerce çocuk, ayakkabı boyacılığı, seyyar satıcılık ve en önemlisi her gün çöplüklerde plastik madde topladıkları için küçük bedenleri hastalık kapma tehlikesinde.
           
Çocukların sokakta çalışmalarına karşı çıkan bazı Siverekli vatandaşlar ilçede çocuklarını çalıştırıp kendileri kahve köşelerinde gün öldüren aile reisleri hakkında yasal işlem yapılmasını istiyorlar. Vatandaşlar sokakta çalışan çocukların cinsel istismar her türlü istismara açık oldukların belirterek ilçe kaymakamlığı ve ilçe belediye başkanlığının bu konuda gerekli çalışmalarda bulunarak çocuk istismarının önlenmesini istiyorlar.


NOT: SİTEMİZDE BULUNAN HABER, FOTOĞRAF, YAZI VB. HERTÜRLÜ MATERYAL KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ YAZILI İZİN OLMADAN KULLANILAMAZ. AKSİ DURUMDA HERTÜRLÜ HUKUKİ HAKKIMIZ SAKLI BULUNMAKTADIR.


28 Temmuz 2009 Salı 00:15

http://www.siverekgenclik.com/haber/yasak-olmasina-ragmen-cocuk-isciler-sokakta-3159.html