Siverek'te işgalci siyonistler lanetlendi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, siyonist işgal rejimin vahşet ve saldırılarını kınadı.

Siverek'te işgalci siyonistler lanetlendi
13 Ekim 2023 - 14:23
HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla işgalci siyonistlerin mazlum Filistin halkına yönelik katliamları lanetlendi.

Cuma namazının ardından Hüseyin Ceribaşı (Sulu Camii) önünde düzenlenen basın açıklamasını HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak okudu.

"Dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım uygulanıyor"

Filistin'deki son duruma dikkat çekerek basın açıklamasına başlayan Sımak, "Gazze’de yıkım, ölüm, vahşet, katliam var. Gazze’nin üstüne bombalar yağıyor. Gazze’de elektrik yok, su yok, yiyecek yok, yaşama hakkı yok. Gazze’de sadece vahşi bir soykırım var. Masum çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, ihtiyarlar ölüyor ve bunların toplamı olan siviller ölüyor. Hastanelerde yer yok, yoğun bakımlar işlevsiz, jeneratörlerin yakıtı bitti. Bugün Gazze’de insanlık tarihinde görülmemiş bir vahşet yaşanmaktadır. Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan Siyonist işgal rejimi, bütün dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım uyguluyor. Ama İslam âlemi sessiz, Dünya sessiz, sözde insan hakları savunucuları başını kuma gömmüş durumdadır.Siyonist rejim tarafından yıllardır adım adım işgal edilen Filistin’e sahip çıkın.   Son aylarda Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen terör şebekesine dünyayı dar eden Filistinli kardeşlerinize sahip çıkın. O kutsal mekânda Filistinli gençlerin direnişine sahip çıkın. Ümmetin yetimleri olan Filistinlilerin bağrından çıkan mücahitlerin direnişini destekleyin. Siyonist işgalci çetelerin burunlarını yere sürten, korkaklıklarını bir kez daha ortaya çıkaran Filistinli mücahitlere sahip çıkın." ifadelerini kullandı.

"Siyonistlerin Ebrehe kibrini, yerle bir eden çağın ebabillerine selam olsun"

Aksa Tufanı operasyonu ile işgal rejiminin büyük bir şok yaşadığını ifade eden Sımak, "Siyonist işgal rejiminin yenilmez denilen ordularının, delinmez denilen demir kubbelerinin, kendilerinden habersiz kuş uçmaz denilen istihbarat örgütlerinin dünyanın gözleri önünde zelil olduğu manzaraya yıllardır hasret kalmıştık. Hepimizin yüreğini ferahlatan bu görüntüleri sağlayan ve işgalci rejimi tüm dünyaya karşı rezil eden kahramanlara selam olsun. “Aksa Tufanıyla” şoka giren Siyonistlerin Ebrehe kibrini, yerle bir eden çağın ebabillerine selam olsun!Mescid-i Aksa ve onu koruyan Filistin halkı ümmetin namusudur, ümmetin onurudur ve bizim kırmızı çizgimizdir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da onlara sahip çıkacağız. Ancak bugün her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyaçları var. 1948’den bugüne Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam son safhadadır.  Siyonist terör şebekesi yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze’de sivil yerleşim yerlerini aralıksız bombalayarak kelimenin tam anlamıyla soykırım gerçekleştiriyor. Bütün dünyanın gözü önünde yaşananların tek sorumlusu Filistin’i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa'ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyen Siyonist işgalci çetelerdir. Filistin halkına yapılan zülüm kabul edilemez." şeklinde ifade etti.   

"Müslüman ülkeler ekonomik ve askeri olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır"

Her şeyleri ile Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını vurgulayan Sımak, "Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci Siyonistler, mazlum Filistin halkını acımasızca katletmekte ve adeta bütün bir İslam âlemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslüman ülkeler ekonomik ve askeri olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır.  Canımızla, kanımızla, malımızla mazlum Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha buradan haykırıyoruz. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her adımı destekliyoruz ve desteklemeyle devam edeceğiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. 


Buradan Dünya Müslümanlarına sesleniyoruz! Hakkı ayakta tutmak arzusunda olan tüm Müslümanlara sesleniyoruz! Filistin halkına sahip çıkın. Kahramanca direnen ve gönlümüze su serpen Mücahitlere sahip çıkın. Bir avuç inanmış mücahidin neler yaptığını ve neler yapabileceğini hepiniz gördünüz. Bu nedenle ulusal çıkarlarınızı bir tarafa bırakıp Kudüs’ün özgürlüğü için bir araya gelin ve tüm imkânlarınızı seferber edin." dedi.

Diyarbakır'daki dev mitinge davet!

HÜDA PAR tarafından Pazar günü düzenlenecek mitinge değinen Sımak, "Bu vesileyle ehli vicdan herkesi, Gazze’de bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan vahşete ve soykırıma dur demek, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmak ve Siyonist rejimi lanetlemek adına 15 Ekim Pazar günü Saat 13.00’te Diyarbakır İstasyon meydanında düzenlenecek olan Mitinge davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

GAPGündemi

 
Bu haber 575 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek Ofis Kafe yakında açılacak
Siverek Ofis Kafe yakında açılacak
Özeyranoğlu Ailesi'nden Ali Murat Bucak'a destek
Özeyranoğlu Ailesi'nden Ali Murat Bucak’a destek