TOPLANAN YARDIMLAR KOBANİLİ'LERE DAĞITILDI

Siverek Belediyesi tarafından toplanan yardımlar kobani’lilere ulaştırıldı

TOPLANAN YARDIMLAR KOBANİLİ'LERE DAĞITILDI
26 Eylül 2014 - 06:25

Suriye’de Işid’in Kobani ve çevre köylerine saldırıları sonucunda Suruç’a sığınan binlerce mülteciye Türkiye’nin değişik yerlerinden yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.

Yaşanan insanlık dramı karşısında Siverek Belediyesi sesiz kalmayarak yardım kampanyası düzenledi. Kampanyanın ilk gününde iki kamyon su ve bir kamyon içinde çocuk bezi, makarna, battaniye, sabun ve değişik ihtiyaç malzemenin içinde bulunduğu yardımlar yaklaşık 3000 kişinin kaldığı Suruç’un yatılı bölge okuluna ulaştırıldı.

Siverek Belediye Başkan yardımcıları Hasan Karakaş, Hasan Baydilli, Ali Gelener, Siverek Ak parti İlçe yöneticileri, gençlik kolları, kadın kolları ile belediye meclis üyeleri, yardım kamyonları ile beraber kobani’lilerin kaldıkları Suruç yatılı bölge okuluna gittiler. Siverek belediye başkan yardımcıları ile beraberindeki heyet mültecilerin kaldıkları yerleri inceleyerek, buradaki insanların sorunlarını dinleyerek, sorunları not aldılar. Yardım kampanyası hakkında konuşan Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, “Siverek belediyesi olarak Suriye’den savaştan kaçan Kobani’li kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattık. İlk etapta üç kamyon temel gıda malzemesi getirdik. Siverek Belediyesi olarak yardım kampanyamız devam edecek, en kısa zamanda kardeşlerimize yardımlarımızı tekrardan ulaştıracağız” dedi

Yardım dağıtımını koordine eden Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, yardım kampanyası ile ilgi yaptığı açıklamada,"Siverek Belediyesi olarak Suriyeli kardeşlerimiz için topladığımız iki kamyon su ve bir kamyonda gıda malzemesini vali yardımcımıza teslim ettik. yaptığımız incelemelerde sığınmacıların banyo ihtiyacının olduğunu gördük bununla ilgili belediyemiz olarak 20 şofben sözü verdik, bu sözümüzü en kısa zamanda yerine getireceğiz"dediBu haber 1899 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum