FUHUŞ MAFYASININ ELİNDEN

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAİSTANBUL’da, uyku ilaçlı gazoz içirilerek kaçırılıp Diyarbakır’da bir çete tarafından zorla fuhuş yaptırıldığı iddia edilen 20 yaşındaki 2 çocuk annesi M.A., fuhuş mafyasından kendisini kaçıranların çaylarına uyku ilacı atarak kaçıp kurtuldu.Hilvan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri,

FUHUŞ MAFYASININ ELİNDENDiyarbakır- Şanlıurfa karayolunda yaptıkları rutin uygulamada durdurdukları bir minibüsteki yolcuların kimliklerini kontrol etti. Yolcular arasında bulunan ve tedirgin davranışları ile dikkat çeken bir kadın, üzerinden kimlik çıkmaması üzerine gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen kadın, adının M.A. olduğunu söyledi. Yapılan incelemede M.A.’nın 2 aydır İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kayıp olarak arandığı ortaya çıktı. Aslen Sivaslı olduklarını ve uzun yıllardır İstanbul Esenler’e yerleştiklerini, 5 yıl önce de aynı semtte oturan E.A. ile evlendiğini belirten M.A., evliliğinden 3 yaşında Batuhan ve 4 yaşında Yusuf’un dünyaya geldiğini, 4 ay önce de geçimsizlik nedeniyle eşiyle ayrıldıklarını anlattı. Resmi olarak boşanmadıklarını, ancak, ayrı yaşadıklarını kaydeden M.A., çocuklarından Batuhan’ı kendisinin aldığını Yusuf’un ise babasında kaldığını söyledi.

‘KAFEDE İLAÇLI KOLA İÇİRDİLER’
Çocuğuyla birlikte babasının yanına yerleştiğini, ancak oğlu Yusuf'u çok özlediği için bunalıma girdiğini kaydeden M.A. daha sonra yaşadıklarını şöyle aünlattı:

“2 ay kadar önce evden ayrıldım. Bir kafeteryaya gittim. Otururken yanıma bir erkek ile bir kadın geldi. Ağlıyordum, beni teselli etmeye çalıştılar. Evli bir çift olduklarını düşünerek onlara açıldım ve yaşadıklarımı anlattım. Bu sırada bana kola ikram ettiler. Kolayı içtikten sonra kendimden geçtim ve uykuya daldım, gözümü açtığımda uyku ilacı ile uyutulduğumu ve Diyarbakır’da olduğumu öğrendim. Diyarbakır’da bir evde kolama uyku ilacı katan soyadlarını bilmediğim Recep ve Canan ile Bozan ve Genco bana fuhuş yaptıracaklarını söyledi. Karşı çıkmam üzerine şiddet uyguladılar, beni bir odaya kilitlediler. 2 çocuğum olduğunu söyleyerek kendilerine yalvardım, ama onlar hiç umursamadı. Zorla erkeklerle fuhuş yapmaya zorlandım. Evde bulunan ve beni kandıran Canan da bazı erkeklerle fuhuş yapıyordu. Birkaç kez kaçmaya çalıştım ama evin kapısı kilitlendiği için başarılı olamadım. Telefonum olmadığı için kimseden yardım da isteyemedim. Beni ölümle tehdit ettikleri için korkudan bir şey yapamıyordum. Bazı günler 3- 5, bazı günler ise 10 kadar erkekle para karşılığında birlikte oluyordum.”

‘UYKU İLAÇLI ÇAYLA UYUTUP KAÇTIM’
Fuhuş batağından kurtulmak için çete üyelerinin güvenini kazanıp, kaçmayı planladığını belirten M.A., kaçışını da şöyle anlattı:

“Onların her dediğini yaptım. Bir süre sonra onların güvenini sağladım. Kapının sürekli kilitli tutulduğunu bildiğim için onlarla arkadaş gibi, yaşantımdan mutluymuşum gibi davranmaya başladım. Evin temizliğini yapıyor, kendilerine yemek hazırlıyordum. Geçen hafta geceleri uyuyamadığımı, başımın çok ağrıdığını söyleyerek uyku ilacı aldırdım. Benden şüphelendikleri için mutfakta yaptığım yemeklere uyku ilacı katıp katmadığımı takip ediyorlardı. Hiçbir şey yapmadığımı anlayınca, güvendiler. Sabah mutfakta kahvaltı hazırladım, hepsinin çayına uyku ilacı attım. Kahvaltıdan bir süre sonra hepsi uykuya daldı, ben de hemen kaçtım. İlk kez gittiğim ve hiç bilmediğim Diyarbakır’da, üzerimde para olmadığı için Şanlıurfa’ya giden yolcu minibüsüne, ricada bulunarak bindim. Şanlıurfa’ya gelince babamı arayıp, gelip beni almasını isteyecektim.”

Jandarma M.A.’nın, İstanbul’da kuruyemiş satan 54 yaşındaki babası A.A. ile temasa geçti. Uçakla Şanlıurfa’ya gelen baba, dün akşam kızını jandarma ekiplerinden teslim aldı. Baba ile kızı İstanbul’a giderken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Müdürlüğü, genç kadını kaçırıp, fuhuş yaptıran kişileri aramaya başladı.21 Ocak 2008 Pazartesi 12:19

http://www.siverekgenclik.com/haber/fuhus-mafyasinin-elinden-1406.html