Gazeteci Şükrü Dolaş görevine iade edildi

OHAL kapsamında hazırlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 25 Ağustos 2017 tarihinde görevinden ihraç edilen Gazeteci Şükrü Dolaş görevine iade edildi.

Gazeteci Şükrü Dolaş görevine iade edildi

OHAL kapsamında hazırlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 25 Ağustos 2017 tarihinde görevinden ihraç edilen Gazeteci M. Şükrü Dolaş görevine iade edildi.

Yılların gazetecisi M.Şükrü Dolaş, OHAL kapsamında hazırlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 25 Ağustos 2017 tarihinde herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevinden ihraç edilmişti. Aynı KHK ile Siverek Belediyesi’nde çalışan 4 personelde görevden uzaklaştırılmıştı.

Şükrü Dolaş’ın görevden ihraç edilmesi ile ilgili olarak Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma da şüpheli kişi hakkında yeterli şüphe oluşturacak delil bulunmaması nedeniyle ceza mahkemesinde kamu davası açılmasına gerek görülmemiş ve takipsizlik kararı verilmişti. Son olarak toplanan OHAL komisyonu tarafından Gazeteci Dolaş'ın yeniden görevine iade edilmesine karar verildi.

Dolaş'ın 10 gün içerisinde yeniden Siverek Belediyesi'ndeki görevine başlayacağı öğrenildi.

www.siverekgenclik.com

 28 Mayıs 2019 Salı 10:27

http://www.siverekgenclik.com/haber/gazeteci-sukru-dolas-gorevine-iade-edildi-14638.html