VİRANŞEHİR'DEKİ KAÇIRMA OLAYINDAN SONRA SİVEREK'TE GÜVENLİK ÖNLEMİ ARTIRILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde İlköğretim Okullarında güvenlik önlemeleri

VİRANŞEHİR'DEKİ KAÇIRMA OLAYINDAN SONRA SİVEREK'TE GÜVENLİK ÖNLEMİ ARTIRILDIartırıldı.
    
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşanan çocuk kaçırma teşebbüsü yüzünden çevre ilçelerde ve Siverek ilçesinde de bazı ailelerin tedirgin, olmaları ve bu yönden ilçede vatandaşlar arasında çeşitli dedikoduların yayılması üzerine ilçe emniyet yetkilileri ilköğretim okullarının önünde güvenlik önemlimin artırdılar.
    
İlçe emniyet yetkilileri gazetecilere yaptıkları açıklamada, Viranşehir olayının ardından, bazı ailelerde tedirginlilik başladı ilçemizde bu yönden her hangi bir olaya rastlanmasına rağmen ailelerin tedirginliğini gidermek amacıyla, okullarda güvenlik önlemini artırdık, vatandaşların yapılan dedikodulara aldırmamaları gerekir’’  
 Öte yandan Viranşehir de yaşanan olayın ardından Okulların giriş ve çıkış saatlerinde öğrenci velileri okul çıkışında çocuklarının okuldan almaları dikkat çekti.
           
İlçenin Gazipaşa İlköğretim Oklu Müdürü Hasan Ağırağaç, okula kamera sistemi kurmayı düşündüklerini belirtirken, teneffüslerde okul öğretmenleri öğrencilerin okul dışına çıkmaması için nöbet tutuyor.


19 Ekim 2009 Pazartesi 00:55

http://www.siverekgenclik.com/haber/viransehirdeki-kacirma-olayindan-sonra-siverekte-guvenlik-onlemi-artirildi-3446.html