EVLENMEK İÇİN GELDİLER, HASTA ÇIKTILAR

MEHMET SEZGİN Şanlıurfa’nın Siverek ilçe kaymakamlığınca mart ayı içinde yapılacak toplu resmi nikâh için başvuruda bulunan 300 kişiden 23 kişide

EVLENMEK İÇİN GELDİLER, HASTA ÇIKTILARhepatit Hastalık tespit edildi.     Siverek kaymakamlığı ile çok amaçlı toplum merkezi(ÇATOM) tarafından ilçede mart ayında yapılacak resmi nikâh işlemleri için kan tahlili yapılan çiftelerden 11 bayan 12 erkek olmak özere toplam 23 çifte hepatit  hastalığı tespit edilmesi yetkilileri hareketlendirdi. İlçe kaymakamlığı sarılık hastalığı tespit edilen çiftelerin tedavisine başladı.
   İlçe kaymakamı Seddar Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi’’Mart ayında yapılacak nikâh işlemleri için çiftelerden alınan kan örneklerinde sarılık hastalığına rastlanması sonucu ilçe sağlık gurup başkanlığına talimat vererek 23 çiftin ve bunların çocuklarının tedavileri ve aşılarının yapılmasına başladık. Daha önce 14 Şubata yapacağımız töreni işlerin uzaması nedeniyle mart ayına erteledik. Mart ayında 300 çiftin resmi nikâh törenini yapacağız’’dedi.


9 Mart 2007 Cuma 18:05

http://www.siverekgenclik.com/haber/evlenmek-icin-geldiler-hasta-ciktilar-849.html