19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SİVEREK'TE COŞKUYLA KUTLANDI

MEHMET SEZGİN / SİVEREK Tüm yurtta, dış temsilciliklerde kutlanan 19 Mayıs gençlik ve spor bayramı yapılan çeşitli etkinlikler ve törenlerle kutlanıyor.İlk tören sabah saatlerinde Atatürk anıtına çelenlerin bırakılması saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından 19 Mayıs törenlerinin yapılacağı Firkan Tüysüz şehir

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SİVEREK'TE COŞKUYLA KUTLANDIstadına geçildi.    Törene katılan ilçe kaymakam Seddar Yavuz 107 topçu alayı Komutanı Kurmay Albay Baki Kavun belediye Başkanı Ali Murat Bucak 19 Mayıs gençlik ve spor bayramına katılan öğrencilerin ve halkın bayramın kutladılar.
     İlçe milli eğitim müdürü Abdulkadir Çelik’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler çeşitli gösteriler yaptı halk oyunları gösterisi yapıldı.
    Tören alanında ilçe gençlik spor müdürlüğü jimnastik ekibinin gösterisinin ardından gösteri yapan gençler  ilçe kaymakamı Seddar Yavuza  bayrak armağan etmeleri duygusal sahnelerin yaşanmasına neden oldu.Gençlerin gösterilerinden etkilenen ilçe kaymakamı  bayrağı  alırken göz yaşlarına hakim olamadı.
     19 mayıs geçlik haftası kapsamında kültürel ve sportif yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.
    Tören öğrencilerin geçti yürüyüşüyle sona erdi.


20 Mayıs 2007 Pazar 14:29

http://www.siverekgenclik.com/haber/19-mayis-genclik-ve-spor-bayrami-siverekte-coskuyla-kutlandi-962.html