Siverek Haber

Siverek Haber

Osman TEMİZBAŞ

SİVEREK'TEN GÜL'LER DİYARINA BİR YILDIZ KAYDI...


Osman TEMİZBAŞ
19 Mayıs 2012 Cumartesi 00:00


Şanlıurfa siyasetinin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Eyüp Cenap Gülpınar hakkın rahmetine yürüdü. Arkasında gözü yaşlı, binlerce hüzünlü yürek geride bırakarak ama o hep yüreklerde yaşayacak eserler bıraktı. İnsanların yüreğinde yaptığı hizmetler olsun, vermiş olduğu manevi feyizlerle insanların gönlünü kazanmayı en güzel şekliyle başarmış. Sevgi selini dile getirmek yazıya dökmek kelimelerle anlatabilmek imkânsız, o mahşeri kalabalığı ve sevgi selini görmek gerekiyordu. O kadar anlamlı ve manidar bir tablodurki Siverek halkı için büyük bir manevi liderdi ve o değeriyle yolculadırlar. Sevenleri ve ailesi ve Türkiye’ nin her yerinde gelmiş sevenlerinin omuzlarında hakkın rahmetine uğurlandı.

Eyüp Cenap Gülpınar Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın önemli şahsiyetlerinden kendisine has üslubu, Siyasi kimliği, duruşu, kişiliği, manevi ağırlığı ve daha birçok özelliği ile “Bir Doğruluk Abidesi'ydi.

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir nasıl olsa sönmeyecek ve o doğruluktur ki her türlü şartlar altında meyvesini verecektir. Yetiştirmiş olduğu hayırlı evlatları ve icraatlarıyla yüz binlerin gönüllerine kazmış yaradandan ötürü sevgisiyle hep yaşayacak yüreklerde;

Şanlıurfa ve Türkiye Siyasetine değer katacak değerler bizlere bırakarak yaşatılacak anısı inşallah. Gülpınar ailesini yıllarca halka hizmet etmiş binlerce insanlara geçim kaynağı sağlamış kendi topraklarını kendi köyünde yaşayan insanlara vermiş, Dünya malına itibar etmemiş hep yoksul, fakir zor durumda olan insanların yanında olmuş örnek bir aile ve Siverek için bulunmaz değerler olarak hep kalacaklardır.

Gücünü ve etkisini kötüye kullanmayan, insanların saygısını ve sevgisini kazanan, siyasetten nemalanmayan, aksine siyasete olumlu katkıları olan bir kişilik olan Eyüp Cenap Gülpınar, Türkiye siyasetinin önemli liderlerinin de takdirini kazanmıştı. Şanlıurfa için çok büyük bir değer olan Gülpınar arkasında kendisini seven, dua eden, kendisi için üzülen binlerce sevenini bırakarak aramızdan göçüp gitti. Hakikat olan diyara ahirette göçtü insanlar kendilerinden memnundurlar inşallah. Yaradan Mevlamda kendilerinde memnun kalmışlardır kendilerinin soy ismi gibi "GÜL" olan cennet Bahçelerinin gülleri arasına koymuştur, insanlık hep razı oldular o aileye hep dua ettiler cenabı hak’ta kendilerinden  razı olsun cennet mekanında  misafir eylesin (Amin)

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık