MAHARETMAHARET   Dolandırıcılık ve hırsızlıkta maharet ve şöhretleri sınırları aşan Diyarbakır’ lı Hemşerilerimizin ilginç bir hikayesini dinledim. Son zamanlarda bazı tv programlarından da etkilenmeyi bilen usta bazı dolandırıcılar, bundan yola çıkarak mesleklerini icra etmişler. Hikayemiz şöyle;
.
    Adamın biri arabasıyla Siverek’ten Diyarbakır istikametine giderken bir yolcu alır. Yolcu arka tarafa oturur. Şoför “Eee hemşerim, kimsin, nereye gidersin?” diye sorar. Yolcu “Ben Azrail’im, canını almaya geldim” der. Şoför alaycı bir tavırla “Sen mi Azrailsin” der “Güldürme beni!” Yolcu sakin bir tavırla “Sen daha önce Azrail gördün mü de tarif ediyorsun” der ve ekler “İnanmadın bana öyle mi?” Şoför:
- İnanmadım tabii...
Yolcu “O zaman 200 metre ileride bir adam daha alacaksın, o zaman inanırsın...” der. Gerçekten de dediği gibi şoför 200 metre ilerde bir yolcu daha görür ve onu da alır. Yeni yolcu selamın aleyküm deyip ön tarafa oturur. Şoför aleyküm selam der ve devam eder “Arkada oturan arkadaş da, bizimle kafa buluyor. Tanıştırayım, kendisi Azrail!”
Öndeki arkaya bakar, bakar, bakar... Sonra şoföre dönüp:
- Abi arkada kimse yok ki, der.
Şoför hışımla arkasına bakar ve yanındakine “Kör müsün be adam, arkada oturuyor ya!” der. Öndeki arkaya bir daha bakar ve “Abi senin kafan mı iyi, yoksa benle dalga mı geçiyorsun!” der. Bu sefer arkadaki söze girer:
- Gördün mü! Öndeki beni ne duyabilir, ne de görebilir...
Şoförün dizlerinin bağı çözülür, beti benzi atar. Arkadaki, şoföre “Hadi” der “Arabayı kenara çek, canını almadan önce 2 rekat namaz kıl!” Şoför çaresiz arabayı kenara çeker, aşağı iner ve namaza durur. Şoför namazını kılarken 2 hırsız arabayı çalıp karanlıkta kaybolur.


Mustafa KARADAĞLI
mustafakaradagli15@hotmail.com
17/12/2007 siverek


19 Aralık 2007 Çarşamba 00:00

http://www.siverekgenclik.com/yazar/maharet-298.html