Siverek Haber

Siverek Haber

GAZİ YÜREKLERİMİZ YANDI


27 Ağustos 2012 Pazartesi 10:50

 

Gaziantep’te yaşanılan bu olay hepimizi derinden yaralamıştır. Bu hain saldırı sadece Gaziantep’te değil Türkiye’nin her yerin de yapılmışçasına bizi üzmüştür. O bomba masum insanların arasında patlatılmıştır. Irkçılığın alevlenmesi için ve kardeşliğin bozulması için daha önce denenmiş birçok olaylar gibi bu olayında hedefine ulaşmasına müsaade etmeyeceğiz.

Gaziantep’te patlatılan bomba Türkiye’nin sınırları içinde yaşayan herkesin yüreğini Gazi etmiştir. Bu ülke çok şehit verdi. Anaların gözleri çeşme olup aktı. Gaziyüreklerimiz yandı.Yetmedi mi bunca şehit, bunca masum insanların yakarışları. Daha kaç tane şehit vereceğiz?

Şüphesiz ki bunların hesabı bir gün sorulacaktır. Er veya geç bu sorunlar bitecektir. Sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’ya barış ve kardeşlik yayılacaktır. Bugün ırkçılık yapan her fert bilsin ki, bir askerin veya masum insanların ölümlerine zemin hazırlıyorlar. Onun için hiç kimse Kürt veya Türk ayırımı yapmasın. Doğu veya Güneydoğu diye ayırt etmesin. Türkiye’yi Doğu ve Batı diye tabir etmesin. Şayet bunlar yapılmaya devam edilirse şüphesiz bu sorun asla ortadan kalkmaz.

Bu sorunun ve bu tür sorunların çözümü sadece ve sadece kardeşliktir. Bugün kalleşlik yapan kardeşliğin önemini ve değerini öğrenmiş olsalardı, Türkiye’de sorun kalmazdı.

Bir masanın etrafına koyduğunuz sandalyeleri doldurmak, bu sorunun çözümü değildir. Tüm partiler toplanıp Türkiye’nin sorunu veya sorunları adı altında istişare yapmak sorunun biteceği manasına gelmez. İster tek partili sistem, isterseniz çok partili sistemin kanunlarını kulanın sorun aynı olacaktır. Her parti kendi önerisini söyleyip, uygulamaya çalışacak lakin sonucun alınıp alınmayacağı meçhul.

Öncelikle yapacaklardan birkaçı şunlardır; dil, din, memleket, ırk vb. şeyleri ayırmaksızın hizmet etmektir. Sadece bunlarla sınırlı kalmak yeterli değildir. Daha sonra tüm kurum ve kuruluşlarda İslam’ın belirlediği hükümleri faaliyete geçirmektir. Eğer Kuran’ın hükmünü uygularsanız, Türkiye de hiçbir sorunun kalmayacağını göreceksiniz.

Gerçekten sorun ve sorunlardan kısacası ‘’ sıfır sorun’’ politikasını tam manasıyla gerçekleştirmek istiyorsanız tek çözüm yolu budur. Bu yolun yolcusu olmaktan geri kalmayın…

 ADEM TAŞÇI


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık