Siverek Haber

Siverek Haber

“GAZZE” NİZ MÜBAREK OLSUN !


18 Ocak 2009 Pazar 00:00
“GAZZE” NİZ MÜBAREK OLSUN !
 
Filistin’le ilgili yazı yazmayacaktım.Çünkü herkes haklı olan öfke ve isyanını bir şekilde ifade etmeye çalıştı.Her şey söylendi,yazıldı, çizildi.Bende ha bugün, ha yarın bu kirli ve alçak savaşın biteceği düşüncesiyle şimdiye kadar yazmadım.Ancak,yirmi günü geçtiği halde, savaş tüm şiddetiyle rezil ve ahlaksızca devam ediyor.Filistin yanıyor, Gazze yanıyor,yürekler dağlanıyor,benimde içim yanıyor!Dünya durmuş seyre dalıyor! Gazze’de taş taş üstünde bırakılmamış,yaşlılar,kadınlar,çocuklar ve hatta kundaktaki bebeler dahi hunharca katledilmekte,evleri başlarına yıkılmaktadır bu çaresiz insanların.
21. yüzyıla girerken insanlık suçu işliyor İsrail terör devleti.Ve bizler televizyonda ölü bedenleri izliyoruz,kan revan içerisinde yatan yaralılar,oradan oraya koşuşan açlık ve yoksulluk içerisindeki çaresiz insanlar ve çocukluklarını yaşamadan oyunlarına doyamamış çocuklar.21. yüzyılın kerbelasını yaşıyor Filistin,Gazze ve tüm insanlık…
Havai fişek atılırcasına gökyüzünü ışıl ışıl eden misket bombaları çocukların başlarında patlarken, ateş topu içerisinde haykıran yarı ölü bedenler can çekişirken,çoluk- çocuk,yaşlı, kadın ve bebelerin soğuk kış mevsiminin acımasız koşullarında barınabilecek ve başlarını sokacak bir yerleri bulunmayan,dışarıda tir tir titreyen aç, sefil ve perişan halleri ortada iken,benim yüreğim yanıyor.Filistin alev alev,Gazze yanıyor,Dünya durmuş bakıyor!
Öfkeden çıldırmak üzereyim,aklımdan çıkmıyor Gazeli bebeler…Haberleri seyredemiyorum artık ,ağlıyorum, yüreğim sızlıyor.Bu katliamlara duyarsız ve seyirci kalan sömürgeci ülkeler;madem öyle “ Gazzeniz mübarek olsun!” yakın,yıkın,öldürün her şey sizin için mubah!Nasıl olsa karşı çıkan da yok,top sizde,patlatın toplarınızı mazlumların üzerine.Zaten dünya da seyretmiyor mu bu mezalimi ve rezaleti?
Ancak,gözlerini kan bürüyenler şunu unutmasınlar ki;zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur. İsrail terör devleti ile refikleri elbet bir gün döktüğü kanda boğulacaktır ve buna seyirci kalan dünya devletleri de bilsinler ki; Zulüme ve haksızlığa seyirci kalmak,zulmü alkışlamaktır ve en az zulüm  yapmak kadar suçlu olmaktır.Boşuna dememişler;keser döner, sap döner, gün olur hesap döner.Bir gün onlarda bundan nasibini alacaklardır,elbet.
Bu dört milyon nüfuslu küçük ülkenin %70’si zaten yoksulluk sınırı altında yaşıyordu. Emperyalist güçlerin onayı ile günlerdir başlarında bombalar patlatılan bu mağdur ve mazlum insanlara yapılan soykırımı ne yazık ki; kendileri de bir zamanlar mazlum olan ve Nazilerce gaz odalarında katledilen 6 milyon Yahudi’nin soydaşları yapmaktadır.
Geçmişte yakılarak yok edilmeye çalışılan mağdur ve mazlum olan bir ırkın, kapana kısılmış gibi açlık ve yoksulluk içerisinde yaşayan ve hayatta kalabilmek için direnen bir avuç insana soykırım uygulanarak yok edilmeye çalışılması Yahudi dinine özgü bir felsefemidir?Bilemiyorum.Bildiğim,dört kutsal kitabında zulme şiddetle karşı çıktığıdır.Hiç bir din, vicdan ve insanlık bunu kabul etmez.
 Savaşın yirmi ikinci gününde;şimdiye kadar bin beş yüze yakın masum insan katledildi.Beş bine yakın yaralı var.Bunların büyük bir kısmı ağır yaralı.Evler,sokaklar,mahalleler bombalarla dümdüz edilmiş, Gazze yanıyor.Akşamlar bile korkudan üşümüş,silah ve bomba seslerinden.Suçlu,suçsuz demeden insanlar,sabi çocuklar,bebeler hunharca katlediliyor. Modern dünyanın gözleri önünde yapılan bu barbarca insan kıyımlarını uygar devletler(!) ve kendilerini Müslüman olarak addeden devletler seyrederek geçiştiriyorlar.Bu nasıl bir insanlıktır?Adeta kimsenin kılı kıpırdanmıyor, demek ki dünya da namussuz bir kural vardır.  ( El Hükmü Limen Galebe) Yani, Galibin Dediği Olur. Amma bilinmelidir ki öldürmenin hiçbir haklı gerekçesi ve galibiyeti olmaz.Bir gider bin gelir insanlar…
 Televizyon ekranlarında izlenen bu kanlı vahşeti izleyerek etkilenmemek mümkünmü? Yüreği sızlanmayan,utanç duymayan, isyan etmeyen varmı acaba?
 
Yeni yıla bombalarla, kanla ve gözyaşı ile giren Gazze’de oluk gibi kan akarken yılbaşına eğlenerek giren varmı acaba?  Var var; olmaz mı? Ne tür insan ararsan var.Hatta ülkemizde bu İsrail menşeli silahlar ile neler yapan var.Geçmişte ne “Gazze”ler yaşattılar memleketimizde,hem de kardeş kanı dökerek…
Ülkemizdeki kazılan  her yerin altında yada yol kenarlarına terk edilen her aracın içinde çıkan silahların, bombaların ve  ölüm makinelerinin  menşesi de İsrail yapımı olarak çıkıyor  karşımıza, ne hikmetse? Ve ülkemizde işlenen faili meçhul cinayetlerin, öldürülen aydınların, gazetecilerin, özellikle güneydoğu da  yapılan katliamların tümünde  ya İsrail, yada  MKE  menşeli silah ve mermilerin “vatansever” kimlikli Ergenekon Terör Örgütü  elemanlarından çıktığı  görülmektedir.
Yıllardır Devletin çok önemli yerlerinde görev alan bu “saygın”(!)adamların evlerinde, işyerlerinde, bahçelerinde, bilmem nerelerinde bir orduya yetecek kadar silah, bomba ve mühimmat çıkmaktadır.Ve halen bunları meşru gören zihniyetlere rastlıyoruz. Şaşırıyorum ve kızıyorum onlara!Adamın gazetesi bombalanıyor, tespiti   olduğu halde bunu görmemezlikten  geliyor,Danıştay da  cinayet işleniyor, bir takım yargıçlar yine bunu görmüyor.Askerler, generaller  öldürülüyor yine görmemezlikten geliniyor.Bu sözde faili meçhullerin hesabı sorulduğunda ise bakıyorsunuz, sanki alttan iğne batırılırcasına hop oturup hop kalkıyorlar.
Terör terördür, terörün iyisi, kötüsü olmaz!Nihayetinde öldürülen candır,insandır. Terörle mücadele edilecekse bunun yolu yordamı vardır.Hukuk dışı oyunlarla vatan korunamaz.Vatanı korumakta terör faaliyeti ile olmaz.Namuslu, gerçek vatanseverleri imha edeceksiniz, rant sağlayacaksınız, bu ülkede kral gibi yaşayacaksınız ve ben “vatanseverim” diyeceksiniz.Yemezler bunu!Eğer,Türkiye Cumhuriyeti Hukuk‘a inanıyorsa tüm kurumlarıyla birlikte bu Ergenekon belasını aynen yer altında çıkan silahlar gibi  yere gömmelidir.Ki, bir daha başını yerden kaldırmasın!Aksi taktirde kurumların,çetelerin cirit attığı arenalar haline gelmesi kaçınılmazdır.
ABD ve İsrail gibi ülkelerin gizli servislerinin hedefleri  Ergenekon  gibi örgütleri oluşturarak tüm dünyada  olduğu gibi ülkemizi kaos ortamına sürüklemek suretiyle,iç savaş çıkarmak ve insanlarımızı birbirine kırdırmaktır.Emperyalizmimin ağa babası ABD ve maşası İsrail Ortadoğu da  kendisinden başka hiçbir ülkenin gelişmesini  ve kalkınmasını istemez. Hele hele  Türkiye’nin güçlenmesini hiç istemez,o halde  emperyalizmin,savaş kışkırtmalarına ve onların  uzantısı olan çete  ve yavrularına  karşı tüm Türkiye halkı tek yumruk olmalıdır.
Gazze halen yanıyor,İsrail modern silahları ile vuruyor,dünya  durup bakıyor.İşte o silahlarla Türkiye’de de  bir çok evin ocağı  söndürülecekti!Fırsat vermeyin,o silahlarla Türkiye’yi de yakmasınlar. Dünyayı bize baktırmasınlar.
İsrail katliamlarını anlamak için Gazzede  yaşamaya gerek yok. Kimin başına bomba düşüyorsa,kim faili meçhule kurban gidiyorsa, kim evinden, köyünden ediliyorsa, kim kendi topraklarında parya olarak yaşıyorsa Gazze’yi yaşıyor demektir.Gazze mezarlığa dönmüş, Güneydoğu asit kuyularına… Yol aynı yol. Yüreğinde insanlık onuru olan herkesin Filistin soykırımına  ve dünyadaki tüm pis savaşlara baş kaldırması gerekmektedir.Bende bunun için yazdım.Mazlumun sesi , kulağı olmak  ve acılarını paylaşmak için…
Ancak,devleti yönetenler ve sair zümrelerin de konuya hassasiyetle yaklaşmaları gerekir. Timsah gözyaşlarını dökmekle olmuyor bu işler. Yani içerde israile düşmanlık yapıp, dışarıda müttefik olursanız bu tek kelimeyle riyakarlık  olur.Değil mi? Bakın,bu örneklerle sabittir. Mesela;Türkiye ile İsrail bir çok projede ortak hareket ediyor. BOP gibi.İki milyar dolarlık silah ticareti, savunma işbirliği,birlikte yapılan tahkikatlar. Sahi!Konya ovasında İsrail uçaklarının eğitim sahası olduğunu biliyor musunuz?Evet,antrenman yapıyorlar orda.Bu sadece bildiklerimiz.Tamam devletler birbirleriyle sosyal, siyasal, ekonomik, istihbarat, savunma işbirliğini yaparlar ama haddini bilerek.
Gazze yanıyor, çocuklar ölüyor, bebeler katlediliyor.O da yetmiyor, kimyasal bombalar atılıyor.Gazze de insanlar can çekişiyor,dünya seyirci kalıyor.Dünyada insanlık ölüyor.Yarab ne güneşler batıyor!
Ne duamız,ne merhametimiz,ne de isyanımız İsrail ve ABD  katliamlarına son vermeye yet(m)iyor. Bazen nezaketimi elden bırakıp, küfür’e girmekten başka çare gelmiyor aklıma!
Dünyanın korkudan seyirci kaldığı bu katliyama dur diyemeyen ey sorumsuz,oportünist ve sömürgeci devletler öyleyse;
“Gazzeniz  mübarek olsun!”
 
 
                                                                                  Hasan BAYDİLLİ
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık