Siverek Haber

Siverek Haber

HALK OTOBÜSLERİ


9 Ocak 2014 Perşembe 09:23

 

Halk otobüsleri halkın ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmek için var olan ve var olması gereken bir hizmettir. Halk otobüsleri ister firmanın olsun, ister Belediyelerin olsun her zaman yolcu ayırımı yapmadan herkese eşit bir şekilde davranmalıdır.

Şoför veya firmanın sahibi hangi dine, hangi dille mensup olursa olsun kendisini üstün görmemeli. Unutulmalıdır ki yaratılan herkes eşit bir şekilde yaratılmıştır. Kişi veya kurum için herkes eşit değilse o kurum veya kişiler sorgulanmalıdır. Güven vermeyen bir kurum halka hizmet vermeye devam edemezler.

Duraklarda bekleyen inancı gereği örtülü ve çarşaflı bacılarımızı halkın otobüslerine almamak hangi Kitaba ve hangi ahlaka sığar ki? Sizde halkın içinden gelmiş birer fertsiniz. Sizin de ananız ve bacılarınız vardır. Müslüman olmayabilirsiniz ama her kesime saygı duymak zorundasınız. Saygı görmek isteyen herkes önce saygıyı benimseyip önemsemelidir.

Halk otobüslerinin ayırım yapma hakkı yoktur. Bugün duraklarda bekleyen herkes özellikle çarşaflı ve başörtülü bacılarımız 1 2 3 sayı sayar gibi gelip geçen halk otobüslerini saymak için değil gitmek istedikleri yere ulaşmak için bekliyorlar.  Hemşerilerimin bu tür haksızlıklara maruz kalmalarına müsaade etmememiz gerekir. Sadece Siverek’te değil hiçbir yerde haksızlık karşısında susmamak gerekir. Bu yanlışlara düşen her kim olursa olsun uyarmak gerekir.

Umudumuz o dur ki bu ve bu tür sorunlar ile bir daha asla karşılaşmamaktır. Duraklarda gelen veya gelecek olan otobüsün şoförü inşallah Müslüman olur veya en azından saygılı olur diye dua etmeyiz. Yetkililerin derhal bir çözüm bulması ve bu olayların bir daha asla yaşanmaması için tüm önlemlerin alınması gerekir. bu tür haksızlıkları yapan her kim olursa olsun hakkında gereken işlemlerin yapılması unutulmamalıdır. Allah’ın selamı ve mağfireti hepimizin üzerine olsun…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık