Siverek Haber

Siverek Haber

SİVEREK'TE SİVİL BİR DEMOKRASİ


24 Ağustos 2009 Pazartesi 00:00
 Uzun süredir kafamı meşgul eden bir konudur bu,  Sivil Demokrasi Platformu…   Değerli bir arkadaşımızın cesaretiyle bu işe adım atmaya başladık MEMUR-SEN olarak. Siverek’te sivil toplum örgütüne başkanlık ettiğim gündendir ki bu proje kafamı meşgul ediyordu. Türkiye’deki son sivilleşme gelişmeleri ile vakit tamam artık diyorum.
   Lokal düşünmekten kurtulup evrensel düşünmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Memur-sen ilçe temsilcisi olarak bunun öncülüğünü yapmaya başladık.
     Siverek’te hakkıyla sivil toplum örgütü vasfına taşıyan, feodal lekeden kurtulmuş, kişiliği kimliği silinmemiş, yaptıkları ve söyledikleri birbirini tutan tüm sivil toplum örgütleriyle yeni bir platformda buluşmayı düşünüyorum.
   İlk nüvesini, 2008 yılında Filistin Halkına yapılan zulmü protesto için MEMUR-SEN camiası olarak atmıştık. Her gittiğimiz yerde bizlere sık sık sual olunuyordu: “Neden sivil bir platformda buluşmuyorsunuz?” diye.  Rabbimize hamd olsun ki bu işe gönül veren yeni tüm arkadaşlarımızın toplumda iyi bir imajının olduğunu sezdik. Ve netice olarak Filistin’e Destek Mitingi’nde Siverek tarihinde bir ilk olarak 15000 kişiyi toplayabildik. Siverek Halkının bu tepkisini bizzat şahsım tarafından yazılı ve fotoğraflı olarak Başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN’a da iletildi. Halkının nabzına duyarlı bir lider olan ERDOĞAN bu çabamızı tüm Türkiye’deki tepkilerle birlikte  boş görmemiş olmalı ki DAVOS’ÜE dünyayı salladı. Ve bu bize şevk verdi.
   Pek kısa bir süre içerisinde  Siverek’teki tüm olumsuzlukları sivil toplum örgütü olarak  dile getirmek, çözüm bulmak ve yol gösterici olmak için SİVEREK SİVİL DEMOKRASİ PLATFORMU’nu kurmayı düşünüyoruz..
    Siz değerli okuyucularımızın bize sağlayacağı yorumlar ufkumuza ufuk katacaktır. Amacımız; mahalliden, feodaliten, haksızlıktan, kibirden, yanlış bilgilendirilmiş din anlayışından uzak  ortak bir akıl etrafında tüm yöneticilerimize yardımcı, yol gösterici ve uyarıcı olmak, devletimizin öngördüğü yasaları tüm yönleriyle herkese uygulanabileceğini, uygulanması gerektiğini medeni bir çerçevede  anlatmaktır..
   Bu çerçevede bize katkı sağlayacak duyarlı, maddi çıkar beklemeyen, platformu dünyevi makam ve mevki için araç olarak kullanmak istemeyen, kimlik ve kişilik sahibi, düşünen bireylerin sesli düşüncelerini bekler, hayırlı ramazanlar dilerim.


Mustafa KARADAĞLI

Mustafakaradagli15@hotmail.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık