Siverek Haber

Siverek Haber

YORUM(SUZ)


7 Aralık 2009 Pazartesi 00:00
Merhaba Siverek Gençliğin değerli okuyucuları;
       Bu sitenin kuruluş amacını hepiniz biliyorsunuz. Hem Siverek’te yaşayan halkımıza güzel paylaşımlar sunmak, hem de, uzakta yaşayan Siverekli hemşerilerimize ve dahi Siverek’e gönül vermiş herkese az da olsa memleket havası tattırmak… Yıllardır bu site üzerinden nice güzel dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu, bunu herkes bilir… İyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla konuştuğumuz da oldu, tartıştığımız da oldu, birbirimizi sevgiyle kucakladığımız da oldu… Tüm bunların yanında güzel yardımlaşmalar da oldu… Yaşanan her ne olduysa da, birbirimizi bilerek, tanıyarak oldu.
     
        Fikirler aynı olmayabilir, bu bir zenginliktir. İnançlar aynı olmayabilir, bu bir zenginliktir. Bunun gibi daha nice örnekler verilebilir. Herkes birbirini eleştirme hakkına sahiptir tabii ki, “yapıcı olmak kaydıyla”… Çok fazla haksızlığa uğramadığım sürece, kimseyi incitmemeye çalıştım. Ama insanım ben de nihayetinde, cüzi iradeye sahibim. Hakkımın yenildiğini düşündüğüm zaman (her insanın yaptığı gibi doğal olarak) kendimi savunmasını da bilirim.
     
       Ben bu sitede tek bayan olarak yazı yazmanın zorluğunu her zaman yaşadım, hala da yaşıyorum. Ne yazık ki bazı okuyucular, “yazıya” değil de “yazara” eleştiri adı altında açıkça “saldırı”da bulunuyorlar. Böylesine kültür ve medeniyet yoksunu birkaç “erkek” okuyucumuzun son zamanlardaki hedefi “benim” ne yazık ki… Gerek site üzerinden açıkça, gerekse maille, yazıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan “hakaret” içerikli sözleri bir bayana kullanabilme acizliğini gösterebilen bu “zavallı” zihniyetin sorunu benimle maalesef…
       Çünkü ben bir “bayanım”! Çünkü fosilleşmiş beyni hala bir bayanın sosyalleşmesini kaldıramayacak kadar kalın!  Çünkü o çokbilmiş cahil beyni belden aşağı vurmaya alışmış! Çünkü bir yerlerde iyi giden bir şeyler varsa mutlaka ona köstek olma zorunluluğu hissediyor kendince! Çünkü kendisinin yapamadığını, bir “bayan” olarak ben yapıyorum! Çünkü kendisinin henüz sahip olamadığı medeni cesarete ”ben” sahibim! Çünkü bir türlü aşamadığı “kişilik problemi” var! Çünkü “olgularla” değil de, “kişilerle” uğraşacak kadar “küçük” bir insan!
        Ama bu “yorum” adı altında yapılan saldırıya daha fazla izin vermeyeceğim. Ben burada kimsenin egosunu tatmin etmek için yazı yazmıyorum. Kendini bilmez birkaç kişi yüzünden de, yazı yazmayı bırakacak değilim. Değerli okuyucularımdan özür dileyerek, bundan sonra yazılarımı yoruma kapattığımı belirtmek istiyorum.
        Hepinize sonsuz sevgiler, selamlar…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık