Siverek Haber

Siverek Haber

Osman İzol

AZADΒNİN YOLU SİZİN YOLUNUZDUR


Osman İzol
4 Eylül 2014 Perşembe 17:39

AZADÎ, yüklenmiş olduğu sorumluluk nedeniyle; geçmiş ve gelecek arasında örülmüş yapay perdelerin kalkması için, Kürdistan halkının tutan eli, yürüyen ayağı ve gören gözü olmaya adaydır.

Eylül'ün 6’sı ve 7’sine az kaldı.

Bu saf ve nadide yapıyı kirlerden koruyacak ve can katacak tüm insanlarımızın davetli olduğunu belirtelim yeri gelmişken.

Genellikle dışarıdan bakma ve değerlendirme hususu yaygın bir alışkanlıktır. Ancak söz konusu yapının (Azadî) hepimizi ilgilendirdiği hatıralardan ırak tutulmamalıdır. Zira Kürtler ile Kürdistan ve dünya ile ahiret arasında kurulması gereken köprülerden bahsetmektedir.

AZADÎ'nin, üzerinde yaşadığımız coğrafyanın hakkını verme ve bu coğrafyanın halkına hizmet etme arzusunda olan her bireyin kendini bulabileceği bir yönü muhakkak vardır. Çünkü milli beraberlik yolunda her yapının kendi rengiyle ve ortak bir istikamette yürümesi gerektiğinden bahseder.

AZADÎ, belli şahısların değil, dertli ve sorumluluk sahibi şahsiyetlerin mekanıdır. Bu açıdan belli şahıslardan çok, dertli kişilere ihtiyaç duyar. Genellikle başarısızlıklarımızdan yakınırız. Ancak bir başarı çabası içerisinde olup olmadığımız noktasında sessiz kalırız. Şu hususu vurgulamakta yarar var; Kürdistani hassasiyetleri olan her İslami şahsiyetin öncülük edebileceği bir yapıdır AZADÎ.

AZADÎ, Kürt ve Kürdistan meselesinde dertli olanlar için, geçmişin samimi ruhunu ete kemiğe böründürme ve kendi çağının çıkışını bulma çabasıdır.

Gelin hep beraber bu çabaya destek olalım.

AZADÎ, yolun kendisi olduğunu iddia etmez. Aksine yolda olduğunu ve bu yolda üzerine düşen vazifeyi ifa etmeye aday olduğunu bildirir. Yeni bir atılım yolunda yüreklerini yoran bireyleri, mevcut boşluğu doldurmaya aday bu nadide yapıya katkıda bulunmaya davet ediyorum.

AZADÎ, hepimizin kardeşidir. Hem de var olan yapay tüm kardeşliklerin yerini fazlasıyla dolduracak kadar gerçek kardeşimizdir. Gelin hep beraber 6-7 Eylül’de yorgun düşmüş özümüze birer nefes ve can olalım.

Kürdistan’a giden yolda mevcut bütün renkler ile meşru bir yürüyüşe katılalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık