Siverek Haber

Siverek Haber

Osman İzol

TÜRK İSLAMCILIĞININ KÜRT SORUNU


Osman İzol
9 Temmuz 2012 Pazartesi 12:46

Türk İslamcılarının Kürt sorununun halinde ortaya koydukları çözüm önerisini anlamak zor bir zanaat.  Kimin ağzı açılıyor ise İslam bunu çözer diyorlar. Yahu arkadaşlar Allah aşkına söyleyin hele ortada bu sorunu çözecek İslami bir gücünüz var mı?

Eğer varsa konuşma yapın. Yok, eğer yoksa neden insanları oyalamaktan vazgeçmiyor ve ey Kürt kardeşlerimiz evet çözümün yolunu bulduk ama yetkimiz yok yapamıyoruz halledemiyoruz demiyorsunuz diyemiyorsunuz? Sanki biz gerçek çözümün İslam’da olduğunu bilmiyor muyuz? Eğer bilmeseydik bu konuyu size açar mıydık? Biz bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık. Yani kardeşlik dediğiniz olayı ve meşveret dediğiniz olayı fazlasıyla yaptık.

Bu gün bize karşı yapmanız gereken şey, dün yapmanız gereken şey ile yarın yapmanız gereken şeydir.

Bize karşı kardeşlik görevinizi yerine getirin, biz de sizin samimi olduğunuza inanalım. Dünya, kısa ve geçici bir yerdir. Küfür ise inkâr etmektir. İnkâr edenlerin sonunu hepimiz biliyoruz. O zaman gelin dürüst olun ve bizim inkâr edilmişliğimize karşı çıkın. Biz de, Filistin’i, Çeçenistan’ı, Bosna’yı ve daha nice nice sorumluluk alanlarınıza bir anlam verebilelim.

Eğer samimiyseniz, mustazaf bırakılmış Kürtlerin yanında yer alır ve bize karşı kardeşlik görevinizi yerine getirirsiniz. ŞUNU UNUTMAYIN ÖTE ÂLEMDE KÜRTLERİN HAKKI KUL HAKKI OLARAK SİZDEN SORULURSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık