Siverek Haber

Siverek Haber

KONUK YAZAR

ÂDEM ERDOĞAN YAZMALISIN


KONUK YAZAR
9 Nisan 2011 Cumartesi 00:00
ÂDEM ERDOĞAN YAZMALISIN             Bazen bir iki kelime karalamak maksadıyla alır kalemi insan eline,hayatıanlatan..Bir bakarsın sayfalar dolusu duygular sel olup dökülür kaleminin mürekkebinden kağıda..Bir kuş,bir damla su,bir gözyaşı,bir güneş yansımasıilhamın olur,başlarsın yazmaya..Bazense acı duygular yüklenir beynine..Bedeninikalbini kopkoyu hüzünler sarar..Acıların acı bir zehir gibi dilegelir.Tutamazsın kendini,hem ağlar hem yazarsın..Bazense bir şairin duygularınıörnek alırsın kendine.Yazdıkların onun şiir dilini yansıtsın istersin.Çokuğraşırsın ama nafile..Onun duygularıyla yazmayı,onun diliyle bir şiirpaylaşmayı beceremezsin..

        Derin bir hayranlık kaplıyor yüreğimive aklıma şiir yürekli bir dost geliyor... O dost ki yüreği hem sevgi hem hüzündolu.. O dost ki hüzünlerin ayrılıkların esrarengiz şairi..O dost ki uykularınkaybolduğu kapkara gecelerde salkım salkım sarkmış bulutlar arasında gizlenmişbir tutam ay gibi ışık vermeye devam ediyor.. Benim biricik dostum,zaman zaman ilhamperim,can arkadaşım Adem Erdoğan .. Her baktığım duygu dolu sözde seninyazılarını arar dururum.. Sessizliğin beni ürkütüyor kaleminin yokluğu canımıyakıyor.
    
              Âdem Erdoğan yazmalısın... Çünkü senin kaleminden dökülen her kelime insanı başka diyarlara başkazamanlara sürüklüyor.. Çünkü sen yazınca dillerin dili açılıyor sözler damladamla dökülüyor ve şiire dokunmuş o duygulu yüreğini hissettiriyorsun insana..Sen yazmalısın.. Çünkü yürekteki hüznü,ayrılıkların acısını,duyguların endokunaklısını insanın içini titreterek döküyorsun satırlarına.. Sen yazmalısın..Çünkü bir zerreyi,bir kum tanesini,bir gülüşü,bir hevesi,bir görünüp birkaybolan sahte yüzleri,hayata dair en küçük hareketi bile bir nehir akışı gibidöküyorsun satırlarına..

           Adem Erdoğan yazmalısın... Çünküo,engin denizlerden, aşılması zor dağlardan, deli bir fırtınadan daha büyük biryürek taşıyorsun o sessizliğinin arkasında... Sen kırık kalplerin,sessizgecelerin,karanlık sabahların,kör yalnızlıkların acıların şairisin.. Birhüznü,bir ayrılığı,derin bir sızıyı senden daha iyi anlatan biri daha yokgözümde.. Senin satırlarını okurken bazen acı bir gülümseme yayılıryüzüme..Bazense çok uzak diyarlarda bulurum kendimi..Adem Erdoğan yazmalısın..Çünküsen sustuğunda kuşlar,yağmurlar,rüzgarlar da susuyor..öksüz bir çocuk havasınabürünüyor yüreğim..Onu sessiz hissettiğimde ürküyorum ve onakızıyorum..Nerdesin neden sesin çıkmıyor diyorum..İsyan ediyor yüreğimsessizliğine..Çünkü sen usta bir kalem ve senin satırlarını okuyan gönüldostları kaleminden  mahrum kaldığındaüzülüyor..

              Kalemine tutkun ve yüreği sevgi dolu, hüzünlerin sessiz adamıyazmalısın. Çünkü sen zaman zaman arkasınasığındığın yalnızlıkların,çıkmaz sokakların,anlamsız kaçışların adamıdeğilsin..Sen susarsan senin mısralarında can bulan,dinlenen yürekler desusar..Sen ki acının bile ne kadar güzel bir duygu olduğunu öğretensinbana..Acıyla yaşamanın,hüzünlerin de hayatın bir parçası olduğunu senin sayendekabullendim..Seni kelimelere sığdırmak o kadar zor ki seni ancak senin dilindenanlayan anlar...Sen susarsan şiirler kan ağlayacak,çiçekler boynunubüküp,kuşlar ötmeyecek...Irmaklar çağlamayacak,geceler uzun ayaz ve zifiriolacak..YAZMALISIN...Çünkü aşk şiirlerde yaşar neyeduyulursa duyulsun aşkı en güzel şiirler anlatır..Sığınacak,saklanacak,biryudum soluk alabilecek bir liman arayan gönüller senin dizelerinlebüyüyüp,yürekleri aynı dilde birleştiren mısraların oluşturduğu herpaylaşımın,gonca bir gül olup kocaman bir duygu bahçesinidolduracak..Yazmalısın..Çünkü benim gibi düşünen duygu insanlarının senin gibiyürekli bir adamın kalbinin sesine ihtiyacı var..Yaz ki o güzel yüreğindendökülsün harfler uzun birer cümle olsun yüreklerimizde yer eden..

                  YAZMALISIN...Çünkü senin ruhun taşan ırmaklargibi yüreğin gürül gürül çağlayan sular gibi..Çünkü sen ruhsuz ve duygusuz yaşayamazsınve bizler de senin sevgi nehirlerinden,hüzün denizlerinden taşan sözleriniokumadan yaşayamayız...... SAKIN SUSMA DOSTUM...Unutma..Yüreğim senden gelecekharf kümelerinin oluşturduğu duygu dolu mısraların yollarınıgözlüyor...SEVGİLER SAYGILAR


   Derya DURU

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık