Siverek Haber

Siverek Haber

Mustafa Karadağlı

STARLAR ve YORUMLAR


Mustafa Karadağlı
12 Temmuz 2013 Cuma 18:18

Pop Starların fink attığı bir ülkede yaşıyoruz. O yönden bu ülke’de haddi hesabı olmayan ipe sapa gelmez, bir baltaya sap olamamış, Batı taklitçisi ve maneviyatı eksik sanatçılar var. Bunlar durmadan gençlerin hem giyim tarzını hem konuşma tarzını bozmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Sanat mı dediniz? Hayır hayır! Sanat birikimle oluşur. Bu boş ve nahoş insanların yaptıkları müzik absürt ve sanat... değeri sıfırın altında maalesef… Bunları dinleyenler ve bu tür müzikleri yapanların ne kendilerine ne de bu ülkeye bir faydası yok. Bunun ispatı ise bu tür sözde starların akıbeti .. İşte bu starlardan eskimez, yaptığı burun estetiğinden arta kalan derilerini Türk Hava Kurumuna Bağışlamakla ünlü 99 yaşındaki Süper Star Ajda PEKAN öyle bir singıl yapmış ki Lisan-ı Türkî Müsabakalarına Hz. Muhammed’i getirtmeyi başarmış!

Ne tuhaf!

Fikriniz neyse zikrinizde o yöne kayarmış. Siz 17-18 yaşında yetişkin kızlara duygusal konuşmalarla şarkı söylettirip ve “Müslümanların hip hop tarzı müzik dinlemesinde bir sakınca yoktur” ortamı oluşturursanız, sizi takip edenlerde bunu dinden bir ritüel sayar ve yalan söyleyip sözde bu takvayı daha da ileri taşır. Netice olarak ta peygamberin süper star Ajda’yı dinlemeye geldiğini söylemede bir sakınca görmez.. Ne de olsa zafere ulaşmak için her yol mubah.

Tabiî ki iş ve işlemler söz ve sazlar için bir fetvası vardır. Ve bu bizi de ilgilendirmez. Amma söz, kutlu Nebi’ye gelince ve ümmeti bir hassasiyet olunca susacak değiliz elbette…

Affet bizi rabbim!

Bu din kıymetsiz ellerde, bu kadar kıymetsiz hale düşürülmemeliydi…

Mustafa KARADAĞLI


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık